EVİNİZ İÇİN HERŞEY...

Onlineeviniz

Kategoriler
09 Sep

Çizilen Parkeler ve Parke Bakımı İçin 5 Kolay Çözüm

Çizilen Parkeler ve Parke Bakımı İçin 5 Kolay Çözüm

Çizilen parkeler için 5 kolay çözüm ile evinizdeki ya da iş yerinizdeki parkelerin eski bakımlı görünümüne kavuşması oldukça kolay. Mobilya taşırken ya da evlerde ve iş yerlerinde dekorasyon değişikliği yaparken parkelerin çizilmesi en sık rastlanan yer döşemesi problemlerinden biri. Fakat çizilen parkelerin çözümü basit birkaç püf noktasında gizli. Parkelerdeki çiziklerin derinliğine göre uygulayacağınız farklı yöntemler ile çizilen parkelerin eski görünümüne kavuşmasını sağlayabilirsiniz.Çizilen parkeler nasıl onarılır?

 

1. Parke Kalemi veya Rötuş Kalemi

 

Evde eşyaların yerini değiştirdiniz ve parkede çizikler mi meydana geldi? Endişe etmeye gerek yok çünkü basit püf noktalarıyla bu işin üstesinden geleceksiniz. Parkelerdeki yüzeysel çiziklerin giderilmesi için sıklıkla kullanılan yöntemlerin başında parke kalemi ya da rötuş kalemi dediğimiz yöntem geliyor. Parkenin rengiyle orantılı parke kalemi ile çizikleri dikkatlice boyayın. Hepsi bu. Parkelerdeki çizikler kimi zaman ufak ya da çok ince olabilir, bu da parke kalemiyle yaptığınız boyamada taşmaya neden olur. Eğer boya, çizik dışına taştıysa nemli bir bezle temizlemeniz yeterli olacaktır.

 

 

2. Ayakkabı Boyası

Parke kalemi kadar çoğu evde bulunan ayakkabı boyası da çiziklerde güzel sonuçlar elde etmenizi sağlayacaktır. Eğer parkeye uyumlu bir renkte ayakkabı boyası varsa o halde işiniz çok kolay. 

 

3. Ütü ve Islak Bir Havlu

Parkedeki çizikler çok derin değilse sorun da hızlı bir şekilde çözülecek demektir. Bunun için ütü ve ıslak bir havluya ihtiyacınız var. Parke üzerindeki çiziği ıslatın ve üzerine ıslak havlu koyun. Yüksek sıcaklığa sahip ütüyle havlu üzerine yuvarlak hareketlerle uygulamayı yapın. Bu sayede bir buhar oluşturacak, oluşan buharla parke genleşecek ve çizik ya da ufak çöküntüler yok olacaktır. Bu yöntemi 3-5 dakika arasında bir uygulamanız parkedeki çiziklerin giderilmesinde yeterli olacaktır.

 

 

                                                                   4. Ahşap Macunu

 

Eğer parke çizikleriniz derinse o halde başvuracağınız yöntem ahşap macunu olacaktır. Çizilen parkeler için ahşap macun uygulaması yapmadan önce çiziğin kenarlarındaki çıkıntıları zımparalayarak düzeltin. Ardından nemli bir bezle silerek zımparadan dolayı oluşan tozlardan kurtulun. Parkenin rengiyle uyumlu bir miktar ahşap macunu çiziklere doldurun ve kurumasını bekleyin. Eğer çizikler dışarısına taşan macun varsa, bunları da zımpara ile parke seviyesine getirin.

 

 

5. Cilalama

Sık sık mobilya değiştiriyor ve parkelerin çizilmesine engel olamıyorsanız o halde parke yüzeyini belli aralıklarda cilalamalısınız. Böylece parkeler, tıpkı krem sürülmemiş bir deri görünümünde değil, iyi nemlendirilmiş bir cilt gibi parlayacak ve çizilmeye karşı daha dayanıklı olacak.

 

 

Daha Fazlası..
media
media
media
25 Apr

Zarafetin Sembolü Chester Koltuk Takımları

      Modası geçmeyen mobilyalar olarak adlandırabileceğimiz Chester tasarımları bir çok farklı tarzda yaşam alanlarına hava katan mobilyalar, Chesterfield köşe takımları, dinlenme ve josefin gibi farklı konseptlere sahipler. Yaşam alanlarına etkisini kolayca yansıtabilen ve en üst düzeyde şıklığı yansıtan Chesterfield mobilyalar  ile size farklı stillerde dekorasyon fikirleri verecek olan galerimizde ilham verici iç mekan örnekleri sizleri bekliyor..


Kaliteyi ve şıklığı yansıtan stil sahibi mobilyalar arasında 200 yıllık geçmişe sahip Chesterfield Koltuk tasarımları avangard, country, modern , klasik ve neo klasik ev dekorasyon tarzlarında çok uzun yıllardır yaşam alanlarına kalite katan ve dikkat çekici mobilyalar.  Chesterfield Koltuk ve koltuk takımları hem ev dekorasyonuna hemde ofis için tercih edilebilecek  tarz sahibi tasarımlar. Rahatlıkla söyleyebiliriz ki Chesterfield Koltuk takımlarının farklı bir beğeni kitlesi bulunuyor, dekorasyonda şıklıktan ve kaliteden ödün vermeyen ve rahatına düşkün kişilerin vazgeçilmez mobilyaları arasında yer alıyorlar.

Chesterfield Koltuk modelleri günümüzde bir çok farklı tarzda karşımıza çıkabiliyor, avangard ve klasik çizgilerin yanı sıra, daha modern ve canlı parlak renklere sahip tasarımlar modern dekorasyonlara farklı bir hava kazandırıyor. Özellikle deri Chesterfield Koltuk modelleri stil sahibi ofislerde ve diğer iç mekanlara çok yakışan ve tarz katan şıklığa sahipler.

 

     Günümüzde bu şık koltuk takımlarında bir çok farklı kumaş seçeneğini rahatlıkla görebiliyoruz, daha çok Chesterfield Koltuk modelleri arasında daha rahat ve şık bir görünüm sunan saten kumaşlar genelde daha fazla ilgi gören kumaşlar arasındalar. Kapitoneli koltuk takımları genelde temizlik açısından düşündürücü olsa’da, tasarımın ve kumaşın eşsiz şıklığı bu detayın önemini kaybetmesinde etken diyebiliriz.

      İlk bakışta rahatlıkla kendini hissettiren ağır klasik tasarım sizi korkutmasın, canlı ve parlak renklerin yanı sıra sakin bir tarz isteyenler için özel pastel renkli Chesterfield Koltuk tasarımları  her tarza ve beğeniye rahatlıkla karşılık verebilecek dinamik bir tasarımdır. Özel renk seçeneklerine sahip olan kapitoneli koltuk takımları ve kapitoneli kanape modelleri ile renkli ve enerjik bir yaşam alanı dekore edebilirsiniz.

 

Chesterfield Koltuk ve kanepe seçimi yaparken yaşam alanınızda yer diğer mobilyaların ve genel renk dağılımına uygun tarzda kumaşlar seçmenizde yarar var, daha ayrıntıya girecek olursak klasik avangard iç mekanlarda deri tasarımlar ve koyu renkler ile dekorasyonda bütünlük ve uyum sağlanabilir, parlak ve canlı renklere sahip kumaşlar ile daha dinamik ve enerjik yaşam alanları rahatlıkla oluşturulabilir.

Chester koltuk takımları tasarımı gereği ustalık gerektiren mobilyalar sınıfına girerler, gerek döşemesi gerek tasarımda kullanılan döşeme raptiyeleri, düğmeler ve dolgusu Chesterfield Koltuk üretiminde belli bir ustalığa erişilmesi gerekir.

 

Chesterfield Koltuk imalatı gerçek anlamda ustalık ve büyük emek gerektirir, bu anlamda bu tasarımlara sahip olmak istiyorsanız detaylı bir araştırma yapmadan hemen karar vermemelisiniz. Kullanılan malzemenin kalitesi ve dayanıklı iskelet ve özellikle kaliteli kumaş ve kaliteli kumaş kaplamaya sahip Chesterfield Koltuk modelleri çok uzun yıllar yaşam alanlarınızın tarzını belirleyecektir.

 

Daha Fazlası..
23 Apr

Salonlarınıza Enerji Katan Renkler

Salonlar evin tarzını yansıtan en önemli yaşam alanları, gerek mobilyaları, renk / desen seçimleri ve gerekse aksesuarları ile evin diğer bölümlerine dair ilk izlenimi yaratan ortamdır. Diğer bir yandan salonlar evin en çok ziyaret edilen ve gerek aile gerekse özel günlerde yapılan etkinliklerin ortak noktasıdır. Bu anlamda bu alanın dekorasyon tarzı, mobilya seçimleri, tercih edilecek olan aksesuar ve tekstil ürünleri salonda kişisel zevkleri yansıtmak adına önemli parçalardır. Bugün sade ve mütevazi salonların aksine hem canlı renkleri hemde ortamı hareketlendiren desen ve dekoratif tasarımları ile enerjisini hissettiren salon dekorasyonları ve çeşitli öneriler hazırladık sizler için.

Salonun fazla sıradan ve sade olduğunu düşünüyor ve artık ortamı biraz renklendirmenin ve canlandırmanın zamanının geldiğini düşünüyorsanız size fazlasıyla ilham vereceğini düşündüğümüz enerji veren salon dekorasyon fikirleri yazımızın devamında sizleri bekliyor. Bir salona renk ve desen eklemenin bir çok farklı yolu vardır, bunu mobilyalar, tekstil ürünleri ve aksesuarlar ile hem zemin hemde duvarda rahatlıkla elde edebilirsiniz.

Daha Fazlası..
23 Apr

Köşe Koltuk Seçimi

  Hem görsel açıdan daha zengin, hangi kullanım açısından daha rahat bir salona sahip olabilirsiniz. Galerimizde seçtiğimiz köşe koltuk dekorasyon örnekleri ile bir çok farklı yerleşim fikrine sahip olabilirsiniz. Küçük ve orta büyüklükteki salonlarda daha minimal ve düzenli bir görünüm isteyenlerin ilk tercihleri genelde köşe koltuk modellerinden yana oluyor. köşe koltuk kullanımının bir çok avantajı var, bunlardan ilki alan tasarrufu sağlamaları. Küçük salon dekorasyonu için en uygun mobilyalar arasında gösterilen köşe koltuk modelleri ayna zamanda estetik duruşları ile mekanda modern ve estetik bir hava yaratır. Yazımızda bugün köşe koltuk kullanılarak dekore edilmiş birbirinden şık ve kullanışlı salon dekorasyon örnekleri hazırladık, bu tasarımları sevenler için harika yerleşim örnekleri kesinlikle ilham alacaklardır.

Daha Fazlası..
23 Apr

Odalarınıza Fonksiyonellik Katacak Akıllı Yatak Modelleri

    Yatak odaları yada misafir alanı gibi yaşam alanlarında akıllı çözümler sunan duvara monte yataklar yani diğer bir adı ile katlanır yatak modelleri küçük alanlarda harikalar yaratan bir tasarım. Küçük yaşam alanları için seçilen her tasarımın fonksiyonel ve kullanışlı dahada önemlisi ihtiyaca yönelik özellikleri taşımalıdır. Küçük alanları dekore etmek oldukça zor ve bir o kadar detaylıdır, hangi ürünü nerede ve neden kullanmanız gerektiğini bilirseniz işiniz büyük ölçüde kolaylaşacaktır. Duvara monteli yataklar bu anlamda küçük alanlar için son derece akılcı ve dekoratif bir seçimdir, tek bir dokunuşla odayı büyütebilir, yine tek bir dokunuşla size özel bir dinlenme alanı oluşturabilirsiniz.

Daha Fazlası..
media
21 Jan

Odalarınıza Farklılık Katacak Doğal Ahşap ve Halat Aydınlatmalar

Yaşam alanlarında sıcak ve doğal dokulara yer vermek isteyenlerdenseniz yazımızda yer verdiğimiz dekoratif halat sarkıtlar kesinlikle ilginizi çekecektir. Aydınlatma tasarımları arasında son derece popüler olan dekoratif sarkıt modelleri daha çok modern formaları ile beğeni kazanan tasarımlar arasındalar bildiğiniz gibi. Özellikle modern dekorasyonların vazgeçilmez tasarımları arasında yer alan sarkıtlar son dönemde doğal dokuları ile klasik dekorasyonlara hitap eden dikkat çekici aydınlatmalar olarak karşımıza çıkıyorlar.

Daha Fazlası..
media
16 Sep

Evinizde Country Dekorasyon Fikirleri

Ev dekorasyonuna kalkışacak kişilerin kendilerine uygun arayışlar içinde olması son derece alışıldık bir durumdur. Evine yeni bir hava katmak isteyen kişiler için son derece karışık hayaller kurmaları ve bir türlü istenilen tarzı bulamamaları yüzünden ne istediklerini bir türlü bilemezler. Bu şekilde değişiklik yapacak kişilerin veya yeni bir ev kuracak kişilerin öncelikle istedikleri şeyleri kesinleştirmeleri lazım. Özellikle de önemli ve ince detay olmayan kesin noktaları. Örneğin, rahat, sade bir ortam mı yoksa daha canlı ve dolu bir ortam mı, gibi soruları kendimize sormalıyız. Tabi son dönemlerin gözde dekorasyon tarzlarından birisi de country denilen bir dekorasyon modelidir. Bu modeli sizlere biraz açıklayalım.


 

Daha Fazlası..
media
media
16 Sep

Mobilya Seçiminde Önemli Detaylar

Mobilya seçimin de görüntü bir yere kadar dahası var...Evinize mobilya seçerken bazı noktaların üzerinde durmakta fayda var.Mobilya seçimi aslında eviniz ve hayatınız için en önemli değerlere sahip eşyalardır.Doğru detay ve özellikler ile yapılan seçimler hayatınıza keyif kattığı gibi tam tersi bir etki de yapabilir.Bu yazımızda doğru tercih yapmanız hakkında bazı önemli noktaları paylaşacağım.

Daha Fazlası..
12 Sep

Sıra halı seçimi,Mutfak dan başlayalım.

Mutfak halıları basit olarak görülebilen ama çok önemli olan halılardan biridir.

Özellikle bayanların zamanının bir çok bölümünü burada geçirdikleri düşünürsek önemi daha da ortaya çıkıyor.Halı seçimi mutfakta çok keyifli bir zaman geçirmenizi sağlarken bir eziyet sebebi de olabilir.

Daha Fazlası..
media
06 Sep

Renklerin Ev Dekorasyonundaki Önemi

Yaptığımız renk tercihleri hayatımızın her alanını etkiliyor, özellikle ev ve iş yerleri gibi uzun süre geçirdiğimiz yaşam alanları söz konusu olduğunda renk seçimleri konusunda daha detaycı ve seçici olmalı ve çabuk karar vermemeliyiz. Konumuz ev dekorasyonu olduğundan yaşam alanlarında seçeceğimiz renklerin hayatımıza etkileri, hangi renkler bizi daha çok etkiliyor, hangi mekan için hangi renkler seçilmeli yazımızın devamında tüm bu konulara açıklamaları ile yer veriyoruz.Umarım size de bu yazımızın katkısı olur.

Daha Fazlası..
03 Sep

Feng Shui ve Evinizin Dekorasyonu

Yaşadığımız mekanda enerji (Chi) akışının yavaş ve yumuşak dolaşarak hareket etmesini sağlamamız gerekir. Evimizde bu açıdan iki önemli yer vardır: Pozitif enerji akışını sağlamak için dikkat edilmesi gereken noktalar: 

Daha Fazlası..
media
01 Sep

Küçük Yatak Odaları Dekorasyonu

   Şehir merkezlerine yeni inşa edilen evlerin büyük çoğunluğu artık sanılanın aksine daha küçük metrakere yüzölçümüne sahip oluyor. Ailelerin küçülmesi, insanların artık yalnız yaşamaya başlaması gibi sebepler yüzünden çoğu kişi 100 metrekare ve üstü evlerde oturmayı tercih etmiyor. Bunun sonucunda da evlerin tüm odaları küçülüyor, yatak odası dahil. Günün en az 5-6 saatini uyuyarak geçirmesi gereken insanların bu uykuyu çekecekleri yerin dar olması can sıkabilir.

Daha Fazlası..
26 Aug

Mutfaklara Fark Katan Ada Mutfaklar

  Ada mutfak modelleri dendiğinde nedense daha çok Amerikan Mutfak Modelleri akla gelmektedir. Ancak ada mutfak modeli yapısı itibariyle benzerlikler gösterse bile Amerikan mutfak modeli arasında oldukça farklı özelliklere sahiptir.

Ada mutfak, mutfağın orta kısmında mutfak tezgahından ayrı ve mutfak tezgahından bağımsız olarak konulmuş ikinci bir tezgahtır diyebiliriz. Amerikan mutfak ise  direk olarak ana mutfak tezgahı ile bağlantılı ve mutfağı çevreleyen  bir mutfak türüdür.

Daha Fazlası..
media
11 Aug

Doğal Aşap ve Kütük Tv Ünitesi Modelleri


Salonlarınızda ve oturma odalarınızda estetiği ve fonksiyonelliği bir arada yaşayabileceğiniz birbirinden şık 2017 doğal ağaç tv sehpaları ile odalarınıza doğallığa yer açın.. 


Daha Fazlası..
media
19 May

Doğal Ahşap Masif Orta Sehpa Modelleri

Orta sehpalar oturma odalarının ve salonların olmazsa olmazı, bir çok farklı renk ve model seçeneği ile farklı tarzlara ve zevklere hitap edebilen kullanışlı mobilyalar. Orta sehpalar arasında modern ve klasik tarza sahip yüzlerce model var ancak bugün yazımızda daha çok dekorasyonda doğallık arayanlar için masif orta sehpa modelleri ve fiyatları hakkında bilgilere yer vermek istiyoruz.

Daha Fazlası..
media
19 Oct

Banyolarınız da Doğal Ahşap Esintileri

Banyolar evin diğer alanlarında olduğu gibi detayların ve görselin ön planda tutulduğu alanlar değiller, sıradan ve düz hatlara sahip banyo dekorasyonları günümüzde yerlerini daha detaylı ve görselin öne çıktığı dikkat çekici modellere bırakıyor diyebiliriz.

Daha Fazlası..
media
19 Oct

Antrenize enerji verecek dekorasyon fikirleri

Yoğun ve belkide stresli geçen bir günün sonunda evinize attığınız ilk adımda karşılaşacağınız görünümün size heyecan aynı zamanda pozitif bir enerji vermesi çok önemlidir, bugün yazımızda yer verdiğimiz birbirinden farklı tarzlara sahip antre dekorasyonu ve detayları size bu konuda ilham verebilirler.

Daha Fazlası..
media
19 Nov

Fonksiyonel Kullanımlı Akıllı Mobilyalar

Ev ve ofis dekorasyonunda en çok kullanılan yardımcı mobilyalar sehpa modelleridir, farklı ihtiyaçlara ve özelliklere göre yüzlerce farklı modele sahip dekoratif mobilyalar sehpalar. Hem dekor hemde kullanım amaçlı olarak kullanılan dekorasyonun olmazsa olmazı sehpa modelleri arasında bugün oldukça dikkat çekici olan 2017 akıllı sehpa modelleri ve fiyatları hakkında bilgiler vermek istiyoruz.

Daha Fazlası..